Історія закладу

1980 рік


2000 рік


2020 рік


УЖЕ 40 РОКІВ ВОНИ НЕСУТЬ ЩОДНЯ ЛЮБОВ І ДРУЖБУ
І ПРОСТО ВІДДАЮТЬ СВОЄ ЖИТТЯ

Сорок років… Для людини – це ще досить мало, вона ще молода, сповнена сил та енергії, звичайно вже має певні напрацювання, досвід. Та для дитячого садочка – це ціла епоха, неймовірно довгий шлях копіткої роботи  в пошуку досконалості навчально-виховного процесу. 16 квітня Лисянський дошкільний навча­льний заклад “Веселка” відзначив свій ювілей. Рів­но 40 років тому (у 1980 році) ма­ленькі дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудо­ва­ного дитсадка, а оче­нята почали звикати до диво­вижного світу, де оселилося без­турботне дитинство. Чимало цікавого було за цей час, багато вихованців вийшло з цих стін — перші випускники приводять вже своїх дітей в садок, мабуть і онуків приведуть. За чотири де­сятки років заклад випустив  близько двох тисяч дошкільнят, озбро­єних необхідними знаннями, вмі­н­ням працювати в колективі, ви­хованих і підготовлених до шко­ли. За ці роки багато чого змінилося, майже повністю оновився склад колективу та незмінним залишились професіоналізм, тепло та доброта, з котрою кожен ранок зустрічають діток та їх батьків працівники садочка.

Дуже жаль, що свято випало на період карантину: не було пишних вітань, прекрасних квітів, подячний листів і теплих слів, проте має чим похвалитися заклад за пройдені роки, а святкування, сподіваюсь, обов’язково відбудеться по закінченню карантину. 

“Веселка” була і залишається найбільшим дитячим дошкільним закладом у районі. Тут завжди з посмішкою зустрічають кожного вихованця знаходять індивідуальний підхід до кожного вихованця. Сам же дитсадок, який нині налічує 6 вікових груп, які відвідують 135 дошкільнят, розквітнув до невпізнання і тепер радує діток і їхніх батьків сучас­ними, затишними і теплими кімна­тами, зручними меблями, казко­вими майданчиками, розмаїттям ігра­шок та пізнавальних ігор. Для дітей створені прекрасні умови для перебування. Батьки можуть бути спокійними за своїх малят. Утім, найбільшою гордістю за­кладу є його працівники: завідувач, методисти, ви­хователі, няні, пси­холог, музичні керівники, інструктор з фізичного виховання, ме­дики, кухарі, технічний персонал, тобто всі ті, хто постійно і з любов’ю дбає про комфорт маленьких вихован­ців і їхній повноцінний розу­мовий і фізичний розвиток. Вони своєю тур­ботою зігрівають дитячі душі, ведуть у світ цікавого і прекрасного,- і любові цієї вистачає їм на кожну дитину.

Дитячий садок - це країна дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов. Всі працівники дошкільного закладу щодня віддають частинку своєї душі та серця маленьким вихованцям і про них можна сказати такі слова:

Вони до діточок приходять не на службу,
На добру зустріч з нашим майбуттям.
Вони несуть щодня любов і дружбу
І просто віддають своє життя!

Ювілей - час підбиття підсумків, роздумів про досягнення, успіхи, плани на майбутнє. За ці роки дитячий садочок пройшов довгий і важкий шлях не тільки становлення, але й накопичення педагогічного досвіду, підвищення якості роботи, творчого пошуку, поліпшення матеріально-технічної бази.

Потрапити працювати у «Веселку» було мрією кожного, адже це був новий садочок з усім необхідним: і гарне приміщення, і ліжечка, меблі,  щойно з фабрики, море іграшок. Держава про все це тоді турбувалася. Але сама територія була необлаштована.  Всім колективом, під керівництвом завідуючої Світлани Іванівни Гладченко прибирали, садили зелені насадження, троянди, котрі й досі радують око. Світлана Іванівна - керівник від Бога. Вона зробила неймовірний вклад у розбудову і розвиток цього закладу. Завдяки їй «Веселка» стала справжньою казкою для дітей. Перший випуск малюків  здійснили вихователі Катерина Іванівна Гаспарович, Тамара Дмитрівна Шлей  та помічник вихователя Ліда Миколаївна Кожушко.

У 1997 році новим керівником закладу стала Ніна Анатоліївна Сікало,  котра продовжила працювати на благо дітлахів та садочка. Та естафету керівництва потрібно було передати. Кожна мама віддає в дитячий садок найдорожче, найцінніший скарб – свою дитину. Щоб їй тут було затишно, щоб були створені всі умови – не гірші від домашніх, щоб руки чужої тьоті були такими ж лагідними, як і мамині руки. Потрібно було прикласти чимало зусиль. І знову ж потрібний мудрий керівник і наставник. Ним стала елегантна, чарівна жінка, котра до всього й досвідчений, відповідальний керівник Олена Володимирівна Шевченко, яка вже 10 років й понині очолює заклад. Її люблять та поважають колеги та батьки. За керівництва цих активних завідуючих заклад неодноразово був нагороджений грамотами, який за цей час зібралась величезна кількість!

  • Наш дошкільний заклад  - це  своєрідний «сад»,  - говорить завідуюча Олена Володимирівна, - у якому ми вирощуємо, плекаємо малюків; озброюємо їх знаннями, уміннями жити  і бути  щасливими у нашому суперечному світі, допомагаємо їм бути у злагоді із  довкіллям та самим собою. І  сподіваємось, що зерна, посіяні у садочку, обов’язково рясно проростуть. День у день, цілих 40 років тут трудяться по-справжньому творчі люди, які всю свою душу і серце віддають дітям, даруючи малятам щасливий світ дитинства. У нас працюють люди, які майже все своє свідоме життя присвятили вихованню дітей – це Любов Петрівна Коваль, Любов Андріївна Дубова. Працює нова зміна, серед яких є випускники садочка, вони активно переймають досвід старшого покоління та вносять нові, креативні ідеї. Цікаво, першими випускниками нашого закладу Слинько Тамара Петрівна і Герман Наталія Михайлівна, на даний час працюють у «Веселці». А Тамара Петрівна має випускну групу. Наш дружній колектив, ніби вулик, у якому праця кожного має велике значення, адже робить одну велику справу виховує молоде покоління. Хочу привітати весь наш дружній колектив та працівників-пенсіонерів з ювілейною датою, щиро, від душі подякувати за їх працю на благо нашого садочка, побажати їм міцного здоров’я та благополуччя у їхніх родинах. Ми постійно розвиваємося, адже потрібно відповідати вимогам сучасності. Теперішні діти більш активні рухливі, до них потрібні нові методи, інші підходи. Постійно проводяться різного роду свята, ігри, конкурси – працюємо над розвитком і розумових і мовленнєвих здібностей, але найбільша увага приділяється здоров’ю, адже, коли дитинка весела та здорова – то щасливі й батьки та  вихователі. Осучаснюємо також матеріально-технічну базу. Принагідно хочу подякувати батькам за матеріальну підтримку. А також - фізичну допомогу. Завдяки їх зусиллям був перекритий павільйон, робляться поточні ремонти. Ми замінили вікна за проонівською програмою, зробили сучасний спортзал, посадили нові насадження, поклали нову, сучасну плитку, оновили дитячі майданчики та ін. На жаль, фінансування закладів освіти залишає бажати кращого, тому звертаємося за допомогою. Незмінними помічниками для нас є Валентин Ничипоренко, Андрій Проців, Олександр Ступник, Олександр Вельбівець, Анатолій Бондаренко та ін. Звичайно, є й проблеми хотілося б переробити покрівлю, зробити утеплення та будемо сподіватися, що разом подолаємо всі проблеми.

«Веселка» - це сучасний садочок. З метою розвитку творчої особистості, креативності, реалізації нахилів та інтересів дітей у ДНЗ "Веселка" організована робота таких гуртків, як "Baby-йога"(керівник Ричка В.А.), "Шахи" (керівник Висотенко Н.В.), "Англійська мова" (керівник Слинько О.І.), "Малювання" (керівник Пасічник А.В.), «Танцювальний» (керівник Тригуб А.О.) Тут постійно проводять різноманітні свята, квести, діти навчаються працювати в команді, дружити, допомагати один одному, турбуватися про природу. У них навіть є перехідний кубок, який отримує група, яка перемагає у тематичному тижні. Майже кожного тижня тут проходять тижні природи, безпеки, життєдіяльності, доброти та ін. Тут кожного разу цікаво проводиться свято знань, осені, родинне свято, новорічні ранки. Цього року кожен хто заходив у «Веселку» завмирав від здивування. Адже тут горів імпровізований камін, у якому замість жаринок були гірлянди. У на каміні висіли панчохи для подарунків. Масляна – тут особлива вихователі печуть млинці, діти розважаються, змагаються, а потім поїдають ласощі і п’ють з самовару. Кожного року діти створюють різноманітні фігури з снігу та льоду. Цьогорічна зима виявилася скупою на сніг, але традицій не міняли. Вихователі придумали виставку дерев’яних фігур. Це було щось надзвичайне. Коли проходять свята урожаю та виставка квітів просто дух захоплює від композицій. А, яка прибрана святкова зала. Це ж просто шедевр! Кожного разу креативно і неповторно. «І чужому научайтеся і свого не цурайтесь» - писав Т. Шевченко. Так роблять і в садочку. Разом з українськими святами відзначають і європейські Хеловін, День закоханих та ін. Родинне свято теж особливе і вирізняється оригінальністю у стилі Гавайської вечірки, дискотеки 80-тих. Також вихованці «Веселки» є активними учасниками свят, що проходять у районному будинку культури, виступаючи достойно на рівні з дорослими. У минулому році навіть підкорили сцену Київа, зайняли почесне ІІ місце. А скільки екскурсій переходили маленькі ніжки і до поліції, і на ферму, хлібзавод, на батьківщину Т. Шевченка – с. Моринці, будинок постійного проживання літніх людей с. Хижинці, де подарували стареньким частинку свого сердечка, і в долину річки Гнилий Тікич всього й не перерахуєш.

Але найособливішим святом для садочка є випускний. Мабуть, в цей день немає людини, яка стримує сльози, адже відлітають маленькі пташата у великий шкільний світ. Буває, що вихованці ставши дорослими людьми приходять і дякують за науку, більшість із них приводять і своїх  діток у цей чарівний світ любові та теплоти. Як у кращих традиціях педагогіки у цьому дошкільному закладі працівники віддають тепло свої сердець цим найдорожчим, найцікавішим у світі малюкам, адже вони стають їм рідними. Сподіваюсь, що завдяки безмежній любові вихователів, їх наполегливій праці, через двадцять років уже ці самі, але дорослі діти, приведуть на черговий ювілей своїх синів та дочок.

        Хочеться вірити, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено за ці роки, будуть справжнім «скарбом» для наступних поколінь педагогів. Тож, як і 40 років тому, двері дитячого садочка «Веселка» сьогодні гостинно відкрито для всіх, хто прагне знань, самореалізації, бажає відчути свою значимість, здійснити свої мрії і задуми. І дитинство її вихованців є справді веселковим – сповнене барв і різноманітних емоцій.

Юлія БОРОВА.


 

Надрукувати   E-mail